נופש בקיבוצים

עולם התיירות מציע לנו בימים כתיקונם מספר מצומצם וידוע מראש של סוגי חופשות ונופשים שונים, המוכרים לכולנו – בתי מלון מלאי אטרקציות ופינוקים, צימרים פסטוראליים (ובדרך כלל יקרים להחריד), חבילות "הכל כלול" במסגרתן מתארחים בבתי מלון גדולים והומי אדם וכד'. ספציפית בישראל קיים סוג נוסף של צורת אירוח המתאפיין בכמה יתרונות משמעותיים ביותר. הכוונה היא לנופש בקיבוצים, ובפרט אלו המפעילים כפרי נופש ייעודיים המציעים מבחינות רבות את החופשה המושלמת.
אירוח כפרי בצפון בקיבוץ

ייחודי לישראל – יתרונות עיקריים של נופש בקיבוץ


קיבוצים הם צורת התיישבות ייחודית ומיוחדת במינה בעולם, אותה ניתן למצוא אך ורק בישראל. בעוד התנועה הקיבוצית מתהדרת בהיסטוריה מפוארת ואידיאולוגיה ייחודית, גם בעולם התיירות המקומית שמור לקיבוצים מקום מיוחד, שכן הם מציעים משהו שאף מקום יישוב אחר (או גוף מסחרי, לצורך העניין), יכולים להציע – אירוח בכפר נופש של קיבוץ, דוגמת זה שלנו כאן בקיבוץ מזרע כמובן, מציע שילוב אולטימטיבי של קרבה וחיבור אל הטבע, שקט ופסטוראליות שקשה למצוא במדינה צפופה וסואנת כמו ישראל ותנאים ותשתיות אשר לא היו מביישים אף כפר נופש איכותי בעולם. המשאבים העומדים לרשות הקיבוץ (לפחות במקרה של קיבוצים מצליחים) מאפשרים לו להפעיל כפר נופש איכותי, מפנק ורחב ידיים, הכולל מרחבי דשא רחבי ידיים, נופים מקסימים, חדרים מאובזרים ומפנקים וכל שאר מה שצריך על מנת להפוך חופשה למושלמת מכל בחינה.
הנופש בקיבוץ גם מציע חיבור מידי להיסטוריה של מדינת ישראל ולמקום בו שוכן הקיבוץ, כולל אמצעים שונים המאפשרים לשמור על המסורת הקיבוצית וללמוד אותה, דוגמת מוזיאונים ומרכזי מבקרים המעבירים את התוכן המרתק הזה בצורה מעניינת עבור ילדים ומבוגרים כאחד.

אירוח כפרי בצפון בקיבוץ מזרע

נופש בקיבוץ מזרע – יתרונות המקום והמיקום

ספציפית בכפר הנופש של קיבוץ מזרע ניתן למצוא את כל היתרונות שצוינו לעיל המאפיינים נופש בקיבוצים בארץ (בפרט בקיבוצים המתמחים בתיירות ואירוח), כמו גם ליהנות מהיתרונות הייחודיים למקום עצמו (כלומר, לקיבוץ מזרע עצמו), כמו גם למיקום – הקיבוץ שוכן בעמק יזרעאל הפסטורלי והירוק, בסמיכות לחקלאות המקומית ולחיק הטבע של העמק ובקרבה למסלולי טיול אטרקטיביים רבים בעמק יזרעאל והסביבה.
מלבד למרחבי הדשא הירוקים והפסטוראליים של הקיבוץ והמתקנים השונים שניתן למצוא בקיבוץ מצליח מסוג זה (בריכת שחייה רחבת ידיים, אולם להקרנת סרטים ומופעים, חדר אוכל קיבוצי "כמו של פעם" בו יכולים האורחים ליהנות מארוחות עשירות ומפנקות ועוד) ניתן למצוא במקום גם סיורים חקלאיים, מוזיאון המציג את ההיסטוריה המקומית ושלל אטרקציות נוספות למלא בהן את ימי הנופש. בנוסף, ממוקם הקיבוץ בסמיכות למסלולי טיולים מהנים המתאימים לכל המשפחה, דוגמת הר תבור והגלבוע, ומרחק נסיעה לא ארוכה כלל מאתרי תיירות עולמיים דוגמת נצרת או הכנרת.
בקיצור – כל אחד מבני המשפחה ימצא עניין משלו בנופש בקיבוץ, בפרט בקיבוץ המפעיל כפר נופש פסטוראלי ואטרקטיבי דוגמת זה שלנו כאן במזרע. בקיבוצים בארץ, ובפרט בקיבוץ שלנו, תמצאו חופשה פסטוראלית, נעימה, מפנקת, מלאת עניין וייחודית לארץ ישראל.